OTOMOTİVDE ELEKTRONİK ÜRÜNLER
KONVERTÖR TAM KORUMALI SMPS 10A 140W
ELO Kodu
208.351.005    Standart
208.351.007    Marine Tipi

ELO Tam Korumalı Konvertör (SMPS) 24V DC giriş gerilimini 12V DC gerilime düşüren elektronik bir cihazdır. 24 voltluk aküye sahip araçlarda, sadece 12 volt ile çalışan radyo, teyp, telsiz, televizyon ve benzeri birçok cihazın kullanılabilmesi amacı ile tasarlanmıştır. Bıçaklı tip oto sigorta yuvası kolay ulaşılabilmesi için cihaz dışına monte edilmiştir. Sigorta terminalinde bulunan kırmızı led uyarı ışığı, cihaza 24 volt giriş olduğu ve cihaz sigortası sağlam olduğu sürece yanmaktadır. Ledin yanmaması, cihaza 24 voltluk giriş voltajının gelmediği veya cihaz sigortasının atmış olduğu anlamını taşır. Bu cihaz 12 voltluk çıkışından sürekli olarak 10 Amper akım vermeye uygun olarak tasarlanmıştır. Ürün, 10 Amperden daha yüksek akım çekilmek istendiğinde akım sınırlama özelliği sayesinde çıkış voltajını kısacaktır. Bu nedenle cihaz aşırı akım nedeniyle hiçbir şekilde bozulmaz. Sadece çıkış voltajı düşer. Böylelikle ürün hem kendisini, hem de çıkışına bağlı alıcıları korumuş olur. Aynı zamanda ELO Tam Korumalı Konvertör (SMPS) kısa devre koruma özelliğine de sahiptir. Cihaz çıkışı hata ile kısa devre edilse bile, ürün kısa devre koruma özelliği sayesinde hasar görmeyecektir. Kısa devre kaldırıldığında cihaz bütün özellikleri ile çalışmaya devam eder.

Ağırlıklı kullanım alanları arasında ağır vasıta ve iş makineleri, otobüsler, araç telsiz sistemleri, 12V aydınlatmalar, ses ve müzik sistemleri bulunmaktadır.

ELO Tam Korumalı Konvertörün öne çıkan özellikleri arasında döküm gövde ve yüksek verimlilik, sürekli akım takibi, aşırı akım koruması yanı sıra voltaj, yük ve kısa devre koruması, SMPS teknolojisi, kolaj montajı, kullanıcı tarafından değiştirilebilen sigortası ile sessiz / fansız çalışması sayılabilir.

ELO Tam Korumalı SMPS 10A 140W Konvertörler ile ilgili teknik dokümanlara ulaşmak için TEKNİK BİLGİLER butonunu tıklayın.
ÖNE ÇIKANLAR