OTOMOTİVDE ELEKTRONİK ÜRÜNLER
ÇALIŞMA SAATİ SAYACI LED GÖSTERGELİ
ELO Kodu
221.001.001   12V
221.001.003   24V

İş makinelerin periyodik bakımları, binek araçlardan farklı olarak kat ettikleri kilometrelere göre değil, çalışma saatlerine göre belirlenir. Benzer şekilde jeneratör, kompresör veya mobil olmayan ve bakım gerektiren iş makineleri ve ekipmanlarında da çalışma saati sayacı bulunmak zorundadır.

Geleneksel mekanik sayaçlar toz, ısı, vibrasyon gibi ağır çalışma şartlarından çok fazla etkilendikleri için sıkça arıza yapmaktadır. ELO Çalışma Saati Sayacı elektronik bir ürün olup, bu olumsuz şartlarda güvenle çalışmak üzere tasarlanmıştır. İki adet sayacı bulunur ve ön panelindeki butona her basışta birinci ve ikinci sayaç arasında geçiş yapılabilir.

Mekanik montajı son derece kolaydır. Yuvasına yerleştirdikten sonra plastik yayları yerine takmak yeterlidir. Aynı kolaylıkta elektrik bağlantıları yapılabilir. İki adet + girişi, bir adet şase kablosu vardır. Birinci + girişten voltaj geliyorsa birinci saat sayacak, ikincisinden veya her iki girişten de + geliyorsa, iki saat aynı anda sayacaktır. Hangi saatin ekranda olduğunu butonun sağ ve solundaki LED lambalar belirler. Butonun sağındaki LED yanıyorsa, ekrandaki sayaç bir numaralı girişin toplam zamanını göstermektedir. Butonun solundaki LED aktif ise iki numaralı zaman sayacı gösterilmektedir. Ancak operasyonel olarak, hangi saatin ekranda olduğunun önemi bulunmamaktadır. Zira, eğer + giriş geliyorsa, ekranda görünmese dahi saat, arka planda saymaya devam eder.

Yüksek adetli siparişlerde ürünün ön ve arka paneline MOTOR, FAN, KOMPRESÖR, HİDROLİK, POMPA vb. ilgili  baskılar yapılabilir.

ELO LED Göstergeli Çalışma Saati Sayaçları ile ilgili teknik dokümanlara ulaşmak için TEKNİK BİLGİLER butonunu tıklayın.
ÖNE ÇIKANLAR