OTOMOTİVDE ELEKTRONİK ÜRÜNLER
YIKAMALI VE FASILALI SİLECEK ZAMANLAMA RÖLESİ
ELO Kodu
201.022.001   12V Toz Korumalı Braketli
201.022.003   24V Toz Korumalı Braketli

Cam sileceklerinin en yavaş devirde çalıştığı zamanlarda bile, yağmurun çok seyrek yağıyor olması nedeniyle silecek lastikleri cam kuruyken silme işlemi yapar. Bu durum silecek lastiklerinin çok hızlı aşınmasına ve camın çizilmesine sebep olur. Özellikle arka cam sileceğine sahip araçlarda silme zaman aralıklarının oldukça uzun olması gerekir. ELO 6 terminalli, Yıkamalı ve Fasılalı Silecek Zamanlama Rölesi, cam sileceklerinin silme aralıklarını daha geniş tutarak silecek lastiklerinin hızlı aşınmasını ve araç camının çizilmesini engeller. 

Ürünün F girişine tetik geldiğinde aktif hale gelir ve ilk silme turunu tamamlar. Ardından her 6,5 ± 2 saniyede bir silme işlemini otomatik olarak gerçekleştirir. Ürünün Y girişine sinyal geldiğinde ise su motoru çalışır ve devamında silecekler 4 saniye (yaklaşık 3 silme döngüsü) boyunca camdaki suyu temizler. Bu sırada fasılalı çalışma aktif ise silecekler tekrar 6,5 saniyede bir silme moduna geri döner.

ELO Yıkamalı ve Fasılalı Silecek Zamanlama Röleleri ile ilgili teknik dokümanlara ulaşmak için TEKNİK BİLGİLER butonuna tıklayın.
 
ÖNE ÇIKANLAR