OTOMOTİVDE ELEKTRONİK ÜRÜNLER
UZAKTAN KUMANDA RÖLESİ
ELO Kodu
201.020.001   12V Toz Korumalı - (+) Tetik
201.020.003   12V Toz Korumalı - (-) Tetik

201.020.002   24V Toz Korumalı - (+) Tetik
201.020.004   24V Toz Korumalı - (-) Tetik

Mevcut aracına ek fonksiyon/özellik eklemek isteyenlerin karşılaştıkları problemlerden bir tanesi, bu fonksiyonu aktive etmek için kullanılacak olan butonun veya anahtarın nereye ve nasıl monte edileceğidir. Butonun/anahtarın kendisi, montaj şekli ve ilgili giriş/çıkış kabloları genelde aracın tasarımı ile uyumlu olmamakta ve görüntü kirliliği yaratmaktadır. Bu sorunu ortadan kaldırmak için üretilen ELO Uzaktan Kumanda Rölesi, aracın mevcut sistemine entegre edilebilecek şekilde tasarlanmıştır. Üniversal olduğundan tüm uzaktan kumanda modülü olan araçlarda kullanılabilir.

Çalışma Prensibi: Kullanılacak alana göre aracın ilgili hattından tetik sinyali alınır. Röle bu sinyali kısa sürede 2 defa art arda algılarsa çıkış verir ve ilave edilen fonksiyon aktive edilir. Yaygın kullanım alanları arasında bagaj kapağını açma/kilidini çözme, korna çaldırma, kısa süreliğine farları yakma olarak sayılabilir.

Örnek - Uzaktan Kumanda ile Bagaj Kapağının Açma/Kilidini çözme: Tetik sinyali merkezi kilit sisteminin kapıları açma hattından alınır. Uzaktan kumandanın kapıları açma butonuna 2 defa artarda basılırsa (2sn. içinde 2 defa), röle 0,5 sn. boyunca çıkış verir. Bu çıkış, bagaj kapağını açma solenoidini harekete geçirir ve bagaj kapağı açılır. Elektrik yolu ile bagaj kapağı açılmayan araçlara solenoid veya ELO Kapı Kilit Motoru ilave edilmelidir.

Röle, benzer şekilde mevcut uzaktan kumanda ile belli süreliğine farları yakma, korna çaldırma, dörtlü sinyalleri çalıştırma vb. birçok projede kullanılabilir.

ÖNEMLİ: Bu röleyi kullanarak geliştirilen tüm uygulamalarda, ilgili eylemin aracın içinde bulunan sürücü ve yolculara, aracın dışındakilere, aracın kendisine ve çevresine zarar vermeyecek / veremeyecek şekilde tasarlanmalı, uygulanmalı ve mutlaka bütün olasılıkları test ederek montaj ve devreye alma işlemi tamamlanmalıdır.

Çift tetiğin ne kadar sürede gerçekleşeceği ve rölenin çıkış vereceği süreler, müşteri talebine göre fabrika tarafından ayarlanarak üretilir. İsteğe göre – veya + tetik olarak üretilebilmektedir. Benzer şekilde isteğe göre + çıkış veya – çıkış olarak üretilebilir.

ELO Uzaktan Kumanda Röleleri ile ilgili teknik dokümanlara ulaşmak için TEKNİK BİLGİLER butonunu tıklayın.

 
ÖNE ÇIKANLAR